Hirdetőtábla / Bulletin board

2019.06.09 19:10 / Vincze nyerte a tizenegyediket, és a Székesfehérvár Rallye-t is!

Vincze Ferenc a tizenegyedik gyorsaságit nagyon megnyerte, illetve nézőpont kérdése, hogy Hadik veszítette el. A lényeg, hogy a Vincze 10,9 másodpercet adott a bajnoki címvédőnek, és mivel a tizenkettedik szakaszt etapként teljesítette a mezőny, így Vincze Ferenc 4,8 másodperc előnnyel megnyerte a Székesfehérvár Rallye-t! Hadik András lett a második, míg Velenczei Ádám végzett összetettben a harmadik helye. Az első tízbe még abszolútban még Balogh, Hevesi, Német, Trencsényi, Dudás, Osváth, és Bodolai fért be.

2019.06.09 17:53 / Hadiké a tizedik

Tovább nőtt a tizedik gyorson a különbség Hadik és Vincze között, de csak 0,6 másodperccel, így két szakasszal a vége előtt 6,1 másodperccel állt jobban a bajnoki címvédő, mint a bajnoki éllovas.

2019.06.09 15:21 / Guttamásit megint Vincze nyerte

Ismét csökkent a differencia a Vincze Ferenc és Hadik András között, a 4,8km-es szakaszon azonban sokat nem lehet hozni, de a végelszámolásnál akár számíthat az 0,8 másodperc, amennyivel Vincze ezúttal legyőzte Hadikot. Kettejük közé befurakodott Balogh János, aki csak 0,1-gyel ment rosszabbat, mint Vincze. Összetettben 5,5 másodperccel vezet Hadik, tehát egy körrel, három gyorssal a vége előtt még nem dőlt el semmi, bár az is igaz, hogy amilyen közel autózik egymáshoz Hadik és Vincze egész nap, előbbi hibája is kellene ahhoz, hogy a sorrend forduljon. Velenczei Ádám ezúttal nem fért fel a dobogóra, de még mindig nyugodtan autózhat az összetett harmadik helyén.

2019.06.09 14:34 / A nyolcadikat Hadik vitte

A Székesfehérvár Rallye nyolcadik gyorsasági szakaszát – egyben második oroszlányit – Hadik András nyerte, ezzel, ha nem sokkal, de növelte előnyét összetettben az őt üldöző Vincze Ferenccel szemben. Kettejük között 1,4 másodperc volt a különbség a 17,3 kilométer végén, így pedig négy szakasszal a vége előtt Hadik 6,3 másodperccel vezet! Oroszlányban Velenczei lett a harmadik, Bodolai a negyedik, Balogh az ötödik, az EVO VI-tal Hevesi a hatodik. Összetettben Velenczei Ádám kényelmesen őrzi harmadik helyét, előny majdnem 50 másodperc Balgoh Jánossal szemben.

2019.06.09 13:44 / Ismét Vincze volt a leggyorsabb, de csak 0,2-t hozott Hadikon

A hetedik gyorson megint nagyot csatázott egymással a két éllovas, a csákberényi 12,3km-en mindössze két tized választotta el egymástól Vincze Ferencet, és Hadik Andrást, így utóbbi előnye, ha csak minimálisan is, de csökkent abszolútban, jelenleg 4,9 másodperc a differencia. Velenczei jött be harmadiknak, 2,3-at kapott, így már tíz másodperc fölötti a hátránya a versenyben élen álló Hadik Andrással szemben.

2019.06.09 11:48 / Vincze nyerte a hatodikat – négy tizeddel

Guttamásinál 4,8km várt a mezőnyre, ami szinte egy villanás. A villanás pedig Vincze Ferencnek sikerült a legjobban, de csak 0,4 másodperccel tudta csökkenteni hátrányát Hadikkal szemben. Balogh jött be harmadiknak, egy tizedre Hadiktól, Velenczeinek ezúttal meg kellett elégednie a negyedik hellyel. A Mitsubishi Lancer EVO VI(!)-ot „terelgető” Hevesi István jött be ötödiknek. Az élen a három dobogós még mindig tíz másodpercen belül áll!

2019.06.09 10:20 / Hadiké az ötödik is, de nem dőlhet hátra

Az oroszlányi 17 kilométeres gyorsaságit is Hadik András vitte, 2,4 másodperccel előzte meg Vincze Ferencet, így kettejük között 5,5-re nőtt a különbség abszolútban. Velenczei Ádám jött be harmadiknak, Hadiktól 3,5-öt, Vinczétől 1,1-et kapott, összetettben 9 másodperce nőtt a hátránya az éllovassal szemben. A gyorson Turánék autója megállt, majdnem három percet hagytak bent! Oroszlányban Bodolai lett a negyedik, Ostváth az ötödik, Rongits pedig a hatodik. A legjobb tízbe Német, Dudás Gergő, Trencsénnyi, és Maricsek tudta még beverekedni magát.

2019.06.09 09:50 / Elkezdődött a vasárnap – 1.3-on belül a TOP3

A vasárnapi első, csákberényi 12,3km hosszú gyorsaságival folytatódott a Székesfehérvár Rallye, amelyen ugyan nyílt egy kicsit az olló Hadik András és az üldözők között, de nem számottevően. Hadik 5:36,9-et repesztett, őt követte szorosan, 1,1 másodpercre Velencze Ádám, és 1,3-ra Vincze Ferenc. A negyedik Balogh János hátránya már 4,2 volt, az ötödik Turán Frigyesé 4.6. A TOP 10-be még Osváth, Bodolai, Német, Hevesi, és Trencsényi fért még be, de utóbbi is csak 13,3 másodperccel ment rosszabbat mint a címvédő. Abszolútban Hadik előny 3,1 másodperc Vinczével, és 5,5 Velenczeivel szemben.

2019.06.08 18:03 / Nincs különbség – tizedre azonosat ment Vincze és Hadik

A mezőny harmadszor is lejött a kőhányási gyorsról! Vincze Ferenc végre elégedett volt: 6:01,5-öt autóztak, Turán Frigyes 4,8-at kapott, majd jött Hadik András, aki tizedre ugyanannyit ment, mint Vincze, így kettejük között abszolútban értelemszerűen nem változott a különbség. A bajnoki címvédő tehát 1,8 másodperc előnnyel várhatja a vasárnapi folytatást. Abszolútban Velenczei áll a harmadik helyen, az ő hátránya a harmadik gyorson 1 másodperc volt, összetettben pedig csupán 4,4.

2019.06.08 15:38 / Hadik András vitte a másodikat

Ugyanaz a 13km várt a mezőnyre, mint az első gyorson, Vincze már akkor sem volt elégedett, a második után pedig mégannyira sem, nem véletlenül: Hadik András és Velenczei Ádám is megelőzte. Hadik András egy kis láz ellenére is nagyon jót ment, Velencezinek 0,7 másodpercet, Vinczének 2,8 másodpercet adott. Összetettben az élre is ugrott a fordos páros. Turánék jöttek be a negyedik helyre, akik már a rajt előtt fél perces hátrányban voltak egy pálya bejáráson összeszedett gyorshajtás miatt. Abszolútban tehát Hadikék vezetnek Vincze és Velenczei előtt, az első három 4 másodpercen belül!

2019.06.08 13:56 / Vincze Ferenc kezdett a legjobban

Elkezdődött a Székesfehérvár Rallye az első Kőhányás – Pusztavám gyorsaságival. A 13km-t 6:04,4 perc alatt teljesítette a Vincze Ferenc – Bacigal Igor duó. Alig maradt el tőlük Hadik András, aki mindösszesen 1 másodperccel autózott lassabban. Harmadik helyre 3,7 másodperc hátránnyal Velenczei Ádám jött be, őt követte Turán Frigyes (+4,7), és Balogh János (+6,5). A TOP 10-be Osváth, Hevesi, Német, Gyarmati, Trencsényi, és Matics fért még be – utóbbi kettő tizedre azonos időt ment!

2019.06.08 09:00 / Álomszerű kezdés után

Kettőből kettő. Egerben és Miskolcon is a pódium legtetején pezsgőzhetett Vincze Ferenc és Bacigál Igor. A tavalyi abszolút értékelés harmadik helyezettje idén bombarajtot vett. Igaz ez még akkor is, ha olykor a szerencse is mellettük állt. A jó rajt egy kis megnyugvást és hitet adhat számukra a Taxi4 Székesfehérvár Rallye előtt. A páros ott szeretné folytatni, ahol Miskolcon abbahagyta.

2019.06.08 08:55 / Egyre szorosabb a barátság

Autóváltás után mindig el kell telnie néhány versenynek, amíg a páros szerepléséről reális képet kaphat a szakma. Így van ezzel Velenczei Ádám és Zsíros Gábor is, akik a közös pályafutásukat egy C3-as R5-össel kezdték meg az esztendő elején.

2019.06.07 21:12 / Ezüstösen indult az idény

Űzik, hajtják Vinczééket. Egerben és Miskolcon is a két egység között ment a nagy adok-kapok. Olykor Turánék kerekedtek felül, de a két Északkeleti versenyen végül Friciék ezüstérmesek lettek. Tragédia persze nincs, a bajnokság nagy része még a mezőny előtt áll, akár már a nyár közepére ledolgozhatják a hátrányukat. A Taxi4 Székesfehérvár Rallye-n Turánék ismét a futamgyőzelemre hajtanak.

2019.06.07 20:05 / A maximumra törekszik Székesfehérváron is!

Szauer Gergő tavaly nem tudott részt venni a Taxi4 Székesfehérvár Rallye-n, de korábbról már van tapasztalata a koronázóváros pályáit illetően. A mohácsi pilóta szerezte a legtöbb szakaszgyőzelmet a 208 Rally Cup első két állomásán, de a nyers versenytempóját eddig nem tudta győzelmekre váltani.

2019.06.07 20:00 / Problémamentes versenyre várva

Egy kiesés és egy negyedik hely. Valószínűleg a tavalyi viszontagságos szezon után nem ilyen évkezdetről álmodott a Gránit Motorsport kettőse, Matics Mihály és Németh Gergely.

2019.06.07 08:31 / Gőzerővel támadnak Fehérváron

Hadik András, Kertész Krisztián  (Ford Fiesta R5)

Egy kicsit beragadtak a rajtnál. A címvédő párosnak ki kell engednie a kéziféket, hogy a folytatásban lehetősége nyíljon az újrázásra. Hadik András és Kertész Krisztián az egri szezonnyitón szuperralizott.

2019.06.07 08:17 / Revansot venni a tavalyi kiesésért!

Az ORC kétszeres bajnokpárosa, Gyarmati Ariel és Kocsis György idén is listavezetőként készülhet a Taxi4 Székesfehérvár Rallye-ra.

2019.06.06 00:24 / Egy ifjú titán az ORC-ből

A 22 éves Dudás Gergő már tavaly, a Rallye2 Bajnokságban is felhívta magára egyszer-egyszer a figyelmet, de igazán az idei Miskolc Rallye-n robbant be a köztudatba, ahol magabiztos fölénnyel utasított maga mögé mindenkit az ORC-ben.

2019.05.29 00:37 / Makulátlan mérleggel

Csomós Miklós az idei esztendőben hibátlan teljesítményt nyújt a Peugeot 208 Kupában, hisz a megrendezett két futamból mindkétszer ő és navigátora, Nagy Attila bizonyult a leggyorsabbnak.

2019.05.29 00:30 / Fontos a motiváció miatt

Bodolai László, Deák Attila - Ford Fiesta R5

A bajnokság folytatása szempontjából vízválasztó lesz a Taxi4 Székesfehérvár Rallye Bodolai László és Deák Attila számára. A kettős Egerben felkapaszkodott a pódiumra, a negyedik helyezés jó alapot jelentett. Miskolcon azonban a második gyorsaságin beestek, értékes pontokat veszítettek, amit az ORB harmadik állomásán kell pótolniuk.